Opis in namen predavanja:
Otroka danes vidimo kot kompetentnega, bogatega, individua z inherentno močjo, ki želi rasti, se učiti in vedeti, da lahko (so)ustvarja lastno znanje. Vzgojitelji in učitelji si prizadevajo biti mentorji, s katerim lahko otroci gradijo svet, pojme, razumevanje in kontekst vsakdanjega življenja.
Lea je prepričana, da je za vključujoče učno okolje nujno potrebno zgraditi soglasje med zaposlenimi okoli temeljnih vrednot v pogledu otrok. V tem predavanju Lea razloži in govori o pogostih izvorih frustracij med zaposlenimi v vrtcih/šolah, v katerih sivih območjih lahko različna mnenja obogatijo delovni kolektiv in v katerih črnih in belih območjih se je za varnost in optimalen razvoj otrok nujno treba poenotiti.
V času predavanja Lea odpre temo o dveh izmed bistvenejših komponent vključujoče šole - kompenzacijski nalogi vrtca/šole ter poslanstvu razvijanja vrednot. Kako kot pedagogi in vodje skupaj stremimo k dostopni, vključujoči, primerljivi in odprti šoli/vrtcu? Govorila bo o večjezičnosti kot normi, o vključevanju otrok, katerim šolski učni jezik je drugi ali celo tretji jezik. S podporo v študijah okoli spola Lea govori tudi o tem, kako naj stremimo k inkluzivnosti spola, razlogih za diskriminacijo in o etičnih dilemah, s katerimi se srečamo pri našem stiku z otroki, sodelavci kot tudi varuhi/starši.
Razmišljajoče predavanje, polno prepoznavnosti, ki odpira nove pogovore in prilagodljiv pristop k obvladovanju izzivov. Lea deli svoje misli o tem, kako lahko najdemo ustvarjalne načine za praktičen premislek o lastnih vrednotah in standardih. To predavanje je namenjeno vsem, ki delajo v vrtcih ali šolah in si želijo razumeti inkluzijo skozi razumevanje tako otrokove perspektive kot tudi perspektive zaposlenih.
Ozadje:
Lea je večji del svoje kariere preživela v mednarodnem okolju. Delo in vodenje šole, ki je bilo stičišče zaposlenih kot tudi učečih z vseh kontinentov sveta, je Lei pomagalo pridobiti širše znanje o različnih kulturah, pogledih na izobraževanje in vzgojo ter jo konstantno postavljalo v položaj razumevanja ter prevetritve lastnih vrednot.
Nujnost prilagajanja novim situacijam in hkrati (vz)držati skupne, demokratične vrednote v organizaciji, kjer se vsi počutijo vključene, je Leo naučilo, da vključujoče učno okolje ni nekaj, kar pride samo po sebi. Je proces, ki se zaradi svoje kompleksnosti in stalnega spreminjanja nikoli ne zaključi. Proces, ki zahteva čas in pogum.
V Leinem vrtcu in šoli, ki ju je vodila na Švedskem, je 75 % učencev/staršev imelo mednarodno ozadje, kar je pomenilo, da je večini otrok švedščina bila drugi ali celo tretji/četrti jezik. Družbeno-ekonomski indeks šole se je na Leini šoli skozi leta dvigal, kar je zahtevalo izjemno prilagodljivost in zmožnost kompenzacije za vzpostavitev optimalnega, vključujočega učnega okolja. Vprašanje o enaki vključenosti obeh spolov v vse dejavnosti učnega načrta je bilo prav tako eno izmed pomembnejših elementov vključujočega učnega okolja.
S perspektivo otroka in pedagoga v centru pedagoškega dela in strastjo do naših najmlajših Lea lahko nagovori tudi skrbnike, starše in druge odrasle, ki so del otrokove vzgoje in stremijo k vključujočem okolju.
Kot udeleženec seminarja boste pridobili praktično in strateško znanje o:
Nasveti, kaj lahko storite, morebiti spremenite v svoji organizaciji/vsakodnevnem srečevanju in delu z otroki.
Čas za vprašanja
Ciljna skupina: Pedagogi, učitelji, vzgojitelji, vodje, lahko tudi varuhi/starši.
Copyright © 2024 Studio Lea Colner.
Drivs av GoDaddy